Osoba odpowiedzialna za dydaktykę: dr Paweł Kowalczyk
Warunki zaliczenia przedmiotu
Fizjologia
Semestr zimowy
Kierunek: pielęgniarstwo; I rok, studia I stopnia
Realizowane treści programowe: zgodnie z Sylabusem.
Zaliczenie egzaminu oznacza uzyskanie co najmniej 31 z 50 punktów przewidzianych dla testu egzaminacyjnego.
Forma prowadzonych zajęć:
Wykłady – 40 godzin dydaktycznych
Seminaria – 20 godzin dydaktycznych
Ćwiczenia – 10 godzin dydaktycznych
Wykłady
- w postaci stacjonarnej (20h)
- w postaci zdalnej na platformie e-learningowej WUM (20h)
Seminaria – 20 godzin dydaktycznych - odbywać się będą w terminie i miejscu przewidzianym przez plan studiów dla każdej grupy.
Warunkiem zaliczenia jest przedstawienie przez studenta 1 referatu w postaci prezentacji na żywo i uzyskanie oceny pozytywnej (min. 3 w skali 2-5), uzyskanie sumy min. 24 pkt z testów sprawdzających wiedzę z tematów poruszanych na poprzednim seminarium oraz obecność na wszystkich seminariach. Niezaliczenie seminarium oznacza konieczność pisania kolokwium dopuszczającego do egzaminu przy jednokrotnej możliwości poprawki. W takim wypadku materiał na kolokwium dopuszczające do egzaminu obejmuje cały zakres wiedzy zawarty w tematyce seminariów.
Ćwiczenia – 10 godzin dydaktycznych w postaci stacjonarnej odbywać się będą w salach Zakładu Biofizyki, Fizjologii i Patofizjologii ul. Chałubińskiego 5, w terminie przewidzianym przez plan studiów dla każdej grupy. Zaliczenie następuje poprzez ocenę przygotowania teoretycznego do ćwiczeń, czynne uczestnictwo i zaliczenie odpowiedzi ustnych.
Niezaliczenie ćwiczenia oznacza konieczność pisania kolokwium dopuszczającego do egzaminu przy jednokrotnej możliwości poprawki. W takim wypadku materiał na kolokwium dopuszczające do egzaminu obejmuje cały zakres wiedzy zawarty w tematyce ćwiczeń.
Uwaga!
na ćwiczenie nr 3 Układy grupowe krwinek czerwonych, student obowiązany jest przyjść w fartuchu lub innej, odpowiedniej odzieży ochronnej.
Egzamin
Zgodnie z regulaminem studiów oprócz jednokrotnego podejścia do egzaminu studentowi przysługuje prawo do jednokrotnego podejścia do egzaminu poprawkowego oraz do jednokrotnego podejścia do egzaminu komisyjnego.